Polsko - Pohodový týden - Polský národní park BieszczadyPolské Bieszczady mají mnoho nej - jde o nejjižnější část Polska, kterou její řídké osídlení řadí k místům s nejmenším světelným znečištěním v Evropě. Poloniny polských Bieszczad (UNESCO) jsou nejzápadnější z Karpatských polonin a jejich nevelká výška (nejvyšší hora Tarnica měří 1 346 m) jim nic neubírá na jejich malebnosti a výhledy z nich nám dávají nahlédnout až na hřebeny bývalé Podkarpatské Rusi a Slovenska. Zatímco dnes opuštěný kraj skýtá útočiště největším dravcům, v nedávné minulosti byl domovem Rusínů. Národy Lemků a Bojků po sobě zanechali nejen jedinečné dřevěné kostelíky, ale i zbytky opuštěných vesnic a tajemné hřbitovy skryté v lesích. Kraj křižuje železnice, kterou sledoval Švejk cestou na frontu, i funkční úzkokolejka. Zájezd je zcela bez nočních přejezdů! Provází Martin Mitáš.

Poznámka: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel

6x nocleh v *** horském hotelu.

Program zájezdu

1. den: ranní odjezd ČR, průjezd Polskem, večerní příjezd do Bieszczad, ubytování v hotelu v centru Bieszczad, večeře.
2. den: autobusem se přesuneme do vesnice SMEREK, odkud zahájíme výstup na nejzápadnější z Bieszczadských polonin - poloninu WETLÍNSKOU. Od vrcholu Smerek (1 222 m) si budeme užívat příjemného hřebene s báječnými rozhledy. Z Hasiakowi skály sestoupíme kolem turistické útulny Puchatka k autobusu do vsi BEREHY GORNE. Návrat na ubytování.
3. den: po nepatrném přiblížení autobusem vyrazíme tentokrát na nejvýchodnější masiv Bieszczad s nejvyšším vrcholem celého pohoří TARNICA (1 346 m). V první části vystoupáme na Bukowé Berdo a po podkově hor dojdeme až na nejvyšší štít polských Bieszczad. Otevře se nám výhled na hřebeny hor, především na ukrajinskou stranu daleko do území bývalé Podkarpatské Rusi. Po hřbetu Szeroki Wierch sestoupíme až do USTRZYKU GORNYCH.
4. den: odpočinkový den vyplníme výletem úzkokolejkou do údolí říčky SOLINKA. Ráno se autobusem přesuneme do městečka CISNA a vláček nás vyveze do nitra Bieszczadských lesů, na samotnou hranici se Slovenskem. Pak silničkou dojedeme na území dříve obývané Lemky, k dřevěnému kostelíku z roku 1803 ve vesnici TURZAŇSK (UNESCO). Ve zbytku dne se vypravíme autobusem do SANOKU, se známým skanzenem. Po prohlídce skanzenu věnovaného lidovému stavitelství Bojků a Lemků, navštívíme i město s hradem v gotickém stylu, posedíme na lavičce u památníku dobrého vojáka Švejka. Poté autobusem zpět na ubytování.
5. den: celodenní pěší túra k trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny, na vrchol KREMENEC (1 221 m). Ze sedla Przelecz Wiznianski vystoupáme na vrchol WIELKA RAWKA (1 302 m) s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi na Ukrajině. Podél polsko-ukrajinské hranice dojdeme k trojmezí. Přes hřeben DZIAL sestoupíme do WETLINY. Autobusem zpět na ubytování.
6. den: poslední turistický den nás čeká malebná polonina CARYNSKÁ. Nejkratší z hřebenových túr si rozhledy a krásou v ničem nezadá se všemi předchozími. Určitě nám tento den vybyde čas prohlédnout si i dřevěný kostelík sv. Michala Archanděla z 18. století ve SMOLNIKU (UNESCO).
7. den: po snídani odjezd, průjezd Polskem, večerní návrat do ČR.

srpen 2020

15.08. - 21.08.2020 sobota - pátek
polopenze autokarem
14 490 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
15.08. - 21.08.2020 sobota - pátek
polopenze autokarem (Praha)
14 490 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
15.08. - 21.08.2020 sobota - pátek
polopenze autokarem (Pardubice)
14 490 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
15.08. - 22.08.2020 sobota - sobota
polopenze autokarem
14 490 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
15.08. - 22.08.2020 sobota - sobota
polopenze autokarem (Praha)
14 490 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
15.08. - 22.08.2020 sobota - sobota
polopenze autokarem (Pardubice)
14 490 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, 6x nocleh v ***horském hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 3 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč