Rakousko - Pohodový týden v Alpách - Pitztal a Kaunertal - alpský kozoroh s kartouV údolí Pitztal leží v nadmořské výšce 1 100 m malebně položená malá horská vesnička Jerzens. Sluneční a klidná poloha činí z Jerzensu ideální výchozí bod mnoha turistických a vysokohorských výletů včetně vynikající polohy k poznání trochu zapomenutého, ale o to zajímavějšího Kaunertálského ledovce. My budeme putovat po údolí Pitztal, ale vyjedeme i lanovkou u obce Fendels, odkud se nám naskytne krásný pohled do údolí Innu i do zmíněného údolí Kaunertal. Nemůžeme ani zapomenout na jedinečný výjezd do výšky 3 440 m, odkud je fantastický výhled do tří zemí (Rakousko, Švýcarsko a Itálie) s jejich velikány - Weisskugel, Berninská skupina či Ortler. Tato vyhlídka patří mezi vůbec nejhezčí v celých Alpách. Požitek z těchto zážitků nám ještě umocní karta GLETSCHERPARK CARD, na kterou budou lanovky v programu zdarma. Ubytováni jsme v útulném ***hotelu v obci Jerzens ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, fénem, sat. TV, telefonem a trezorem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem a salátovým švédským stolem. Jako bonus máme 1x italský bufet a 1x bufet s regionálními specialitami. Součástí hotelu je i krásná relaxační zóna s finskou saunou, parní lázní atd.

Poznámka: Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.

Stravování: polopenze

Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem a salátovým švédským stolem. Jako bonus máme 1x italský bufet a 1x bufet s regionálními specialitami.

Ubytování

Ubytováni jsme v útulném ***hotelu v obci Jerzens ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, fénem, sat. TV, telefonem a trezorem. Součástí hotelu je i krásná relaxační zóna s finskou saunou, parní lázní atd.

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR do Rakouska.
2. den: ráno příjezd do JERZENSU (1 100 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, výjezd kabinkovou a poté sedačkovou lanovkou až do výšky 2 400 m. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 5 hod., ^200 m, ˇ400 m): krásný panoramatický výstup na vrchol HOCHZEIGER (2 560 m), potom kolem hory ZOLLBERG (2 225 m) ke střední části lanovky, možnost sjezdu do LISS (1 468 m) nebo ještě vystoupat na SECHSZEIGER (2 392 m) a odtud již k horní stanici sedačky a sjezd dolů. Všichni pěšky z Lissu do hotelu, večeře.
3. den: snídaně, odjezd do údolí KAUNERTAL, výjezd ledovcovou mýtnou silnicí až do výšky 2 700 m., poté lanovkou KARLESJOCHBAHN (3 165 m) na jedinečnou vyhlídku, odkud je fantastický výhled na velikány tří okolních států. Poté sjezd lanovkou k busu, busem s jezeru WEISSSEE (2 700 m), kde si uděláme malou procházku. Základní varianta: Sjezd busem na parkoviště FERNERGRIESS (cca 2 000 m), odkud si uděláme výlet s krásnými výhledy až na Gepatchhaus, kde je možnost občerstvení. Zde nás vyzvedne bus (2 z 5, 3 hod, ^117m, ˇ338m). Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ^100 m, ˇ100 m): sjezd busem dolů do údolí ke klettersteigparku, odtud procházka k vodopádu a zpět a poté k Gepatchhaus. Všichni odjezd na hotel, večeře.
4. den: snídaně, odjezd busem do HOCH-IMSTU (1 050 m), všichni výjezd lanovkou až pod ALPJOCH (2 121 m). Základní varianta (2,5 z 5; 5 hod., ^100 m, ˇ700 m): panoramatickou cestou k chatě MUTTEKOPFHÜTTE (1 934 m), kde je možnost občerstvení i pěkný výhled na vodopády. Pokračujeme přes chatu LATSCHENHÜTTE (1 623 m) až k mezistanici sedačkových lanovek (1 493 m). Odtud je možné sjezd zpět na parkoviště k busu nejdelší letní sáňkařskou dráhou v Evropě - ALPINE COASTER (fakultativně). Lehčí varianta je opět lanovkou k busu a všichni společně si ještě projdeme soutěskou ROSENGARTENSCHLUCHT až do IMSTU, odkud už pak na hotel, večeře bufet s regionálními specialitami.
5. den: snídaně, odjezd busem do MITTELBERGU (1 740 m), výjezd až na HINTERER BRUNNENKOGEL (3 440 m), opět fantastické vyhlídky do okolních států a na alpské velikány v čele s WILDSPITZ (3 774 m), která je druhou nejvyšší horou Rakouska. Všichni sjezd dolů do údolí, další lanovkou k SUNNA ALMU (2 291 m). Základní varianta (2 z 5; 4 hod., ^100 m, ˇ500 m): okolo jezera RIFFLSEE a podél potoka SEEBACH přes chatu TASCHACHALPE (1 796 m) k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 2 hod., ^100 m, ˇ100 m): jen kolem jezera RIFFLSEE a zpět k busu opět lanovkou. Všichni odjezd na hotel, večeře.
6. den: snídaně, odjezd busem do RIEDU (900 m), výjezd lanovkou k chatě SATTELKLAUSE (1 870 m). Základní varianta (2 z 5; 6 hod., ^400 m, ˇ400 m): příjemná středně těžká túra na Anton Renk Hütte s výhledy na vodopády FALLENDER BACH (2 200 m), které padají z výšky 160 m, a zpět k horní stanici lanovky. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ^100 m, ˇ100 m): výstup s výhledy do údolí INNU k salaši FENDERALM (1 970 m) a zpět k horní stanici lanovky (či ke střední části) a sjezd do Riedu. Všichni busem do hotelu, večeře italský bufet.
7. den: snídaně a odjezd do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 3x večeře, 1x italský bufet, 1x bufet s regionálními specialitami, vstup do relaxační zóny, karta Gletscherparkcard, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 1 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč