Ukrajina - Podkarpatská Rus - Pohodový týden pod HoverlouNachystali jsme pro vás výpravu na nejvýchodnější výspu meziválečného Československa. V okolí turistického střediska Jasiňa obklopeného nejvyššími vrcholy pohoří Svidovec a Černá hora, kde končil za první republiky přímý rychlík z Prahy, jsme pro vás vybrali nejzajímavější túry. Zde v oblasti obývané Huculy na březích Černé Tisy poznáme nejen, jak se kdysi žilo v dobách minulých v osadách plných roubených dřevěnic vysoko v horách či odlehlých lesních údolích, ale narazíme i na výdobytky moderní doby (mondénní lyžařské středisko, rušné ulice Rachova či přeplněné břehy solotvinských jezer). Odměnou za výstupy nám bude malebná příroda travnatých polonin doprovázená panoramatickými výhledy na nejvyšší pohoří ukrajinských východních Karpat. Ubytováni budeme po celou dobu pobytu v turistickém hotelu v městečku Jasiňa. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Snídaně a večeře je podávána v hotelové restauraci.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel

ubytování v hotelu v městečku Jasiňa. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Program zájezdu

1. den: odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko na Ukrajinu.
2. den: příjezd na ubytování do JASINI, snídaně na hotelu, seznámení s nejvýchodnějším městečkem bývalého Československa (možnost návštěvy nově zrekonstruovaného Huculského muzea), odpoledne nenáročná procházka po loukách k nejvýznamnější stavbě Jasini - STRUKIVSKÉ CERKVY (huculský dřevěný kostelík z poloviny 19. století), večeře na hotelu.
3. den: snídaně, odjezd autobusem do Jablonického průsmyku (931 m), pohodová turistika v okolí průsmyku, návštěva moderního lyžařského střediska BUKOVEL, výjezd lanovkou za výhledy na východní část Karpat, autobusem zpět do hotelu, večeře.
4. den: snídaně, přiblížení nákladním autem upraveným pro přepravu lidí - gruzavikem na začátek túry, celodenní výstup na nejvyšší horu Ukrajiny HOVERLU (2 061 m), návrat do hotelu večeře.
5. den: snídaně, místní dopravou do horského střediska DRAGOBRAT, výstup na nejvyšší vrchol Svidovecké poloniny BLIZNICA (1 881 m), nebo jen kratší výlet po hřebeni, zpět do Jasini, večeře.
6. den: snídaně, "gruzavikem" do dřevařské osady KOZMEŠČIK, celodenní výstup na odlehlý vrchol masivu Černá hora PĚTROŠ (2 020 m), návrat stejnou cestou, nebo lehká turistika údolím potoka Lazeščina, místní dopravou zpět do hotelu, večeře.
7. den:
8. den: dopolední návrat do ČR.

23.08. - 30.08.2020 neděle - neděle
polopenze autokarem
12 490 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
23.08. - 30.08.2020 neděle - neděle
polopenze autokarem (Praha)
12 490 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
23.08. - 30.08.2020 neděle - neděle
polopenze autokarem (Brno)
12 490 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
23.08. - 30.08.2020 neděle - neděle
polopenze autokarem (Pardubice)
12 490 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, 5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 6x snídaně, 5x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč